Maska antysmogowa Respro Cinqro Black

Na magazynie

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

* Dla zakupów powyżej 1,00 zł darmowa dostawa!

289,00 zł

Zobacz tabelę rozmiarów

Dostawa gratis

  • Bezpieczne płatności
  • PayU

Najważniejsze cechy Respro Cinqro Black

Najlepszy dla sportu
Najlepsza do uprawiania sportu

Rozmiar maski antysmogowej
Dostępna w 3 rozmiarach

Dwa filtry w zestawie
2 wymienne filtry w zestawie

Żywotność filtra
Żywotność filtra 69h


Maska antysmogowa dla sportu

Maska antysmogowa Cinqro™ - stworzona dla sportowców

Została zaprojektowana z myślą o osobach uprawiających sport na świeżym powietrzu. Zastosowanie znajdzie w takich sportach, jak: bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, nordic walking, gra w piłkę nożną, tenisa i wiele innych. Maskę antysmogową Cinqro coraz częściej można zauważyć noszoną podczas treningów przez zawodowych kolarzy, czy biegaczy. Wszystkie elementy maski zostały stworzone w ten sposób, aby zapewnić maksymalny komfort podczas treningów, jednocześnie dostarczając świeże powietrze. Respro Cinqro Black to bezkompromisowo najlepsza maska antysmogowa dla osób ćwiczących na zewnątrz.

Maska antysmogowa Respro Cinqro na rower


Wydajne zawory maski antysmogowej

Wydajne zawory Powa™ Elite

Podczas wysiłku fizycznego zapotrzebowanie na tlen wzrasta nawet dziesięciokrotnie. To z kolei powoduje konieczność wykonywania częstszych i głębszych oddechów. Maska antysmogowa Cinqro została wyposażona w standardzie w zawory Powa Elite, które charakteryzują się dużo większą przepustowością powietrza, ciepła, pary wodnej i dwutlenku węgla. Zapewniają też niższy opór wdychania oraz lepszą filtrację. Innymi słowy – szybciej wpuszczają świeże powietrze i lepiej wyprowadzają zużyty tlen. Zawory Powa Elite to idealny wybór dla sportowców.

Respro Cinqro Black zawory Powa Elite


Wymienne filtry

Dwa wymienne filtry w zestawie

Każda maska antysmogowa Respro Cinqro posiada w komplecie dwa filtry. Pierwszy to filtr Hepa-Type™ (ang. High Efficiency Particulate Air filter) filtrujący cząstki stałe. Jest on fabrycznie zainstalowany w masce. Zanieczyszczenia wyłapywane są poprzez elektrostatycznie naładowane mikrowłókna, przyciągające cząstki stałe. Ponadto, filtr zatrzymuje wirusy, bakterie oraz komórki grzybów i pierwotniaków. Filtr Hepa-Type™ używany jest w miejscach zanieczyszczonych, lecz z mniejszym nasileniem spalin samochodowych. Mogą to być np. obrzeża miast, gdzie zanieczyszczenie powietrza powoduje głównie dym wydobywający się z kominów domów. Drugi filtr dołączony do zestawu to filtr kombinacyjny z aktywnego włókna węglowego DACC™. Poza filtrowaniem cząstek stałych, filtruje on także związki chemiczne wydobywające się ze spalin samochodowych. Filtr DACC™ należy więc używać w miejscach zanieczyszczonych, gdzie występuje większe natężenie ruchu drogowego. Mogą to być np. ruchliwe ulice, centrum miasta itp. Każda maska antysmogowa Cinqro Black ma posiada możliwość wymiany filtra w kilka sekund – wystarczy odkręcić zawory wydechowe poprzez przekręcenie ich w lewo, a następnie wyjąć filtr. Żywotność filtra liczona jest na około 4 – 6 tygodni lub 69 godzin.

Respro Cinqro Black filtr


Technologie zastosowane w masce Respro Cinqro Black

Double Power Channel - podwójne wykorzystanie Power Channel w każdym z dwóch zaworów, pozwala na przepływ dużo większych ilości powietrza. Pozwala to wykonywać głębsze wdechy, w rezultacie zapewniając dużo większy komfort podczas treningu.

V-Wings - obudowa zaworu to ruchome skrzydełka, których uniesienie pozwala na większy skok membrany i pracę w trybie Power Channel.

Valve Pivot – to specjalna metoda mocowania zaworu, przy której wydychane powietrze nie ucieka górną częścią maski. Dzięki temu, unikamy parowania okularów lub gogli.

O2 Neopren – maska została wykonana z materiału o nazwie neopren. Charakteryzuje się on bardzo dużą wytrzymałością oraz plastycznością. Dzięki temu, maska Cinqro może służyć przez długi czas.

Max Hole Pattern – polega na odpowiednim rozmieszczeniu otworów w masce, aby zapewnić jeszcze lepszy przepływ powietrza, jednocześnie nie naruszając konstrukcji maski Cinqro.

Velcro™ Fastener – to specjalnie zaprojektowany rzep maski. Dzięki unikalnej budowie, nie krępuje ruchów oraz idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju budowy głowy.

Plastic Nose Clip – nosek maski. Wykonany został z materiału o nazwie nylon. Jest sprężysty, a zarazem sztywny. Dzięki niemu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie maski do kształtu nosa.

Reinforce Sewing – szwy wzmacniające. Znajdują się w miejscach najbardziej narażonych na naprężenia. Ich zastosowanie powoduje, że maska jest dużo bardziej odporna na rozdarcia.

Anatomic Shell Shape – specjalnie zaprojektowany kształt maski gwarantuje idealne dopasowanie do każdego rodzaju twarzy. Efekt taki udało się osiągnąć dzięki nieregularnej geometrii maski oraz licznym profilowaniom.

2Valves – para zaworów wydechowych, gwarantująca jeszcze szybsze odprowadzanie party wodnej, ciepła oraz dwutlenku węgla. Ich rola jest szczególnie istotna podczas wysiłku, kiedy oddech staje się częstszy i głębszy.

Inter-change Mounting – innowacyjna technologia zamocowania filtrów, dzięki której można w kilka sekund wymienić zużyty filtr maski Cinqro. Element bardzo istotny, ponieważ wiele masek nie ma możliwości wymiany filtrów.

Comfort Filter – w celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania, filtr maski Cinqro posiada specjalne profilowania, aby jeszcze lepiej przylegał do twarzy.

Silicon Membrane – specjalna silikonowa membrana, dzięki której możliwy jest trening w każdych warunkach pogodowych. Odporna jest zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury.


Technologie zastosowane w filtrze

Sub-micron - filtr submikronowy Hepa - Type wyłapujący cząsteczki pyłów do 0,3 mikrona oraz większość wirusów, bakterii, komórek grzybów i pierwotniaków.

PM2.5 - filtr pyłów o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc, a nawet przenikać do krwi. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia pył ten jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród wszelkich zanieczyszczeń atmosferycznych.

PM10 – filtr pyłu zawieszonego PM10, który jest frakcją pyłu o bardzo małych rozmiarach średnicy ziaren - do 10 mikrometrów. Ziarna są wystarczająco małe, aby mogły przeniknąć głęboko do płuc.

DACC – wykonany z dynamicznego węgla aktywnego, połączonego z czystym splotem węglowym. Używany jest do filtrowania między innymi zanieczyszczeń wywołanych przez spaliny samochodowe. Filtr DACC z początku używany był przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony w celu ochrony przed substancjami chemicznymi i bakteriami w czasie wojny.

L-Resistance – innowaycjna technologia wykonania filtra, dzięki której nie wywołuje nadmiernego oporu powietrza przy oddychaniu, co często ma miejsce w przypadku klasycznych filtrów działających na zasadzie retencji mechanicznej. Innowacyjna konstrukcja submikronowych filtrów L-Resistance oparta jest o naładowane elektrostatycznie włókna, które przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń.


Zobacz inne kolory maski Respro Cinrqo Black


Stopień 
2019-02-20

maska respro cinqro

dobry produkt polecam

Stopień 
2018-01-06

.

Maskę dostałem na prezent więc używam. Normalnie bym jej nie kupił…Trzy stówy to trochę dużo…za tyle kasy można kupić parę krat bwowara hehe

Stopień 
2017-12-26

Pomyślcie

Ja sobie kupiłam ale co z tego jak nie ma maski w rozmiarze dla mojego dziecka…

Stopień 
2017-11-23

plusy i minusy

Na pewno:
- czuję się lepiej
- maska dobrze się dopasowuje do twarzy
- można prac
- ma sporo filtrów wymiennych


na minus dla mnie cena, choć w tym sklepie i tak niższa niż w innych, zobaczymy - jak po 6 tygodniach stwierdzę że jest znakomita wrócę na zakupy

Stopień 
2017-11-16

polecam

maska bardzo dobra

Stopień 
2017-10-09

Pełen komfort

Maska dała mi pełen komfort. Sport w centrum Poznania stał się przyjemnością, już nie muszę uciekać biegać do lasku Marcelińskiego. Jest warta swojej ceny.

Stopień 
2017-10-02

dobra

jako 2-tygodniowy użytkownik maski mogę stwierdzić , że jestem zadowolony. denerwujące jest uczucie że ciężej się oddycha niż normalnie , ale taki urok maski...

Stopień 
2017-09-15

CINQRO

Zrobiło się trochę chłodniej, a więc testuję od tygodnia. Pierwsze wrażenia - oddycha się nieco trudniej ale to jakby normalna sprawa (logiczne że nie będzie tak samo, jak bez maski - przecież po to ona jest). Używam ją do biegania i z początku jest lekka zadyszka. Trzeba się przyzwyczaić w każdym bądź razie. Jestem teraz po 3 treningach i zaczynam już się aklimatyzować. Myślę, że było warto szczególnie z uwagi na moje przydymione okolice. Na razie sprawuje się dobrze i czuć że nie czuć...smrodu. Jak do tej pory 5/5

  • 1 z 1 osób uznało opinię za użyteczną.
Stopień 
2017-09-10

ok

dobry produkt polecam

Stopień 
2017-09-05

daje radę

maska całkiem spoko dobrze się nosi. Ogólnie jestem zadowolony choć nosek mógłby być bardziej plastyczny
pozdrawiam

Napisz Twoją opinię!

Napisz opinię

Maska antysmogowa Respro Cinqro Black

Maska antysmogowa Respro Cinqro Black

Oryginalny produkt respro-logo-small.jpg

+ Zobacz inne kolory
Producent Respro
Kraj produkcji Wielka Brytania
Filtr kurzu i pyłu PM2.5 Tak
Filtr cząstek submikronowych Tak
Filtr spalin Tak
Filtr gazów organicznych Tak
Zawory wydechowe Tak
Zawory Rapid Air Flow Tak
Nadaje się do prania Tak
Środowisko miejskie Tak
Środowisko wiejskie Tak
Na zimę Tak
Na lato Nie
Wymienny filtr Tak
Żywotność filtra 4 - 6 tygodni
Zastosowanie Użytek codzienny, Sport
Gwarancja producenta 2 lata

Zobacz co wybrały osoby, które kupiły to co Ty: