Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
  zdjęcie z

  Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold

  315,00 zł
  Obecnie brak na stanie
  Dostawa gratis
  Opcje dostawy
  Opcje dostawy ×
  Płatność PayU (szybki przelew online)
  Kurier DPD0,00 zł
  Paczkomaty InPost0,00 zł
  Płatność przy odbiorze (pobranie)
  Kurier DPD4,00 zł

  U Ciebie: r.

  Rozmiar
  Ilość
  Obecnie brak na stanie
  Bezpieczne płatności

  Najważniejsze cechy Respro Cinqro Gold

  Najlepsza do sportu

  Najlepsza do uprawiania sportu

  3 rozmiary

  Dostępna w 3 rozmiarach

  2 filtry

  2 wymienne filtry w zestawie

  69 godzin

  Żywotność każdego filtra 69h


  Maska antysmogowa Cinqro™ - stworzona dla sportowców

  Została zaprojektowana z myślą o osobach uprawiających sport na świeżym powietrzu. Zastosowanie znajdzie w takich sportach, jak: bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, nordic walking, gra w piłkę nożną, tenisa i wiele innych.

  Maskę antysmogową Cinqro coraz częściej można zauważyć noszoną podczas treningów przez zawodowych kolarzy, czy biegaczy. Wszystkie elementy maski zostały stworzone w ten sposób, aby zapewnić maksymalny komfort podczas treningów, jednocześnie dostarczając świeże powietrze. Respro Cinqro Gold to bezkompromisowo najlepsza maska antysmogowa dla osób ćwiczących na zewnątrz.

  Maska antysmogowa Respro Cinqro dla sportowców

  Dwa wymienne filtry w zestawie

  Każda maska antysmogowa Respro Cinqro posiada w komplecie dwa filtry. Pierwszy to filtr Hepa-Type™ (ang. High Efficiency Particulate Air filter) filtrujący cząstki stałe. Jest on fabrycznie zainstalowany w masce. Zanieczyszczenia wyłapywane są poprzez elektrostatycznie naładowane mikrowłókna, przyciągające cząstki stałe. Ponadto, filtr zatrzymuje wirusy, bakterie oraz komórki grzybów i pierwotniaków.

  Filtr Hepa-Type™ używany jest w miejscach zanieczyszczonych, lecz z mniejszym nasileniem spalin samochodowych. Mogą to być np. obrzeża miast, gdzie zanieczyszczenie powietrza powoduje głównie dym wydobywający się z kominów domów.

  Drugi filtr dołączony do zestawu to filtr kombinacyjny z aktywnego włókna węglowego DACC™. Poza filtrowaniem cząstek stałych, filtruje on także związki chemiczne wydobywające się ze spalin samochodowych. Filtr DACC™ należy więc używać w miejscach zanieczyszczonych, gdzie występuje większe natężenie ruchu drogowego. Mogą to być np. ruchliwe ulice, centrum miasta itp. Każda maska antysmogowa Cinqro Gold ma posiada możliwość wymiany filtra w kilka sekund – wystarczy odkręcić zawory wydechowe poprzez przekręcenie ich w lewo, a następnie wyjąć filtr. Żywotność filtra liczona jest na około 4 – 6 tygodni lub 69 godzin.

  Respro Cinqro filtry

  Wydajne zawory Powa™ Elite

  Podczas wysiłku fizycznego zapotrzebowanie na tlen wzrasta nawet dziesięciokrotnie. To z kolei powoduje konieczność wykonywania częstszych i głębszych oddechów. Maska antysmogowa Cinqro Gold została wyposażona w standardzie w zawory Powa Elite, które charakteryzują się dużo większą przepustowością powietrza, ciepła, pary wodnej i dwutlenku węgla. Zapewniają też niższy opór wdychania oraz lepszą filtrację. Innymi słowy – szybciej wpuszczają świeże powietrze i lepiej wyprowadzają zużyty tlen. Zawory Powa Elite to idealny wybór dla sportowców.

  Zawory Powa Elite Respro Cinqro Gold

  Porównanie Respro Cinqro vs inne maski


  Technologie zastosowane w masce Respro Cinqro Gold

  • Double Power Channel - podwójne wykorzystanie Power Channel w każdym z dwóch zaworów, pozwala na przepływ dużo większych ilości powietrza. Pozwala to wykonywać głębsze wdechy, w rezultacie zapewniając dużo większy komfort podczas treningu.
  • V-Wings - obudowa zaworu to ruchome skrzydełka, których uniesienie pozwala na większy skok membrany i pracę w trybie Power Channel.
  • Valve Pivot – to specjalna metoda mocowania zaworu, przy której wydychane powietrze nie ucieka górną częścią maski. Dzięki temu, unikamy parowania okularów lub gogli.
  • O2 Neopren – maska została wykonana z materiału o nazwie neopren. Charakteryzuje się on bardzo dużą wytrzymałością oraz plastycznością. Dzięki temu, maska Cinqro może służyć przez długi czas.
  • Max Hole Pattern – polega na odpowiednim rozmieszczeniu otworów w masce, aby zapewnić jeszcze lepszy przepływ powietrza, jednocześnie nie naruszając konstrukcji maski Cinqro.
  • Velcro™ Fastener – to specjalnie zaprojektowany rzep maski. Dzięki unikalnej budowie, nie krępuje ruchów oraz idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju budowy głowy.
  • Plastic Nose Clip – nosek maski. Wykonany został z materiału o nazwie nylon. Jest sprężysty, a zarazem sztywny. Dzięki niemu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie maski do kształtu nosa.
  • Reinforce Sewing – szwy wzmacniające. Znajdują się w miejscach najbardziej narażonych na naprężenia. Ich zastosowanie powoduje, że maska jest dużo bardziej odporna na rozdarcia.
  • Anatomic Shell Shape – specjalnie zaprojektowany kształt maski gwarantuje idealne dopasowanie do każdego rodzaju twarzy. Efekt taki udało się osiągnąć dzięki nieregularnej geometrii maski oraz licznym profilowaniom.
  • 2Valves – para zaworów wydechowych, gwarantująca jeszcze szybsze odprowadzanie party wodnej, ciepła oraz dwutlenku węgla. Ich rola jest szczególnie istotna podczas wysiłku, kiedy oddech staje się częstszy i głębszy.
  • Inter-change Mounting – innowacyjna technologia zamocowania filtrów, dzięki której można w kilka sekund wymienić zużyty filtr maski Cinqro. Element bardzo istotny, ponieważ wiele masek nie ma możliwości wymiany filtrów.
  • Comfort Filter – w celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania, filtr maski Cinqro posiada specjalne profilowania, aby jeszcze lepiej przylegał do twarzy.
  • Silicon Membrane – specjalna silikonowa membrana, dzięki której możliwy jest trening w każdych warunkach pogodowych. Odporna jest zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury.

  Technologie zastosowane w filtrze

  • Sub-micron - filtr submikronowy Hepa - Type wyłapujący cząsteczki pyłów do 0,3 mikrona oraz większość wirusów, bakterii, komórek grzybów i pierwotniaków.
  • PM2.5 - filtr pyłów o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc, a nawet przenikać do krwi. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia pył ten jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród wszelkich zanieczyszczeń atmosferycznych.
  • PM10 – filtr pyłu zawieszonego PM10, który jest frakcją pyłu o bardzo małych rozmiarach średnicy ziaren - do 10 mikrometrów. Ziarna są wystarczająco małe, aby mogły przeniknąć głęboko do płuc.
  • DACC – wykonany z dynamicznego węgla aktywnego, połączonego z czystym splotem węglowym. Używany jest do filtrowania między innymi zanieczyszczeń wywołanych przez spaliny samochodowe. Filtr DACC z początku używany był przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony w celu ochrony przed substancjami chemicznymi i bakteriami w czasie wojny.
  • L-Resistance – innowaycjna technologia wykonania filtra, dzięki której nie wywołuje nadmiernego oporu powietrza przy oddychaniu, co często ma miejsce w przypadku klasycznych filtrów działających na zasadzie retencji mechanicznej. Innowacyjna konstrukcja submikronowych filtrów L-Resistance oparta jest o naładowane elektrostatycznie włókna, które przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń.
  Respro
  EAN13
  0656654002602
  UPC
  656654002602
  Kraj produkcji
  Wielka Brytania
  Filtr kurzu i pyłu PM2.5
  Tak
  Filtr cząstek submikronowych
  Tak
  Filtr spalin
  Tak
  Filtr gazów organicznych
  Tak
  Zawory wydechowe
  Tak
  Zawory Rapid Air Flow
  Tak
  Nadaje się do prania
  Tak
  Środowisko miejskie
  Tak
  Środowisko wiejskie
  Tak
  Wymienny filtr
  Tak
  Żywotność filtra
  69 godzin
  Gwarancja producenta
  2 lata
  Zastosowanie
  Użytek codzienny, sport
  EAN: 0656654002602

  Opinie