Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold
 • Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold

Maska antysmogowa Respro Cinqro Gold

315,00 zł
Obecnie brak na stanie
Dostawa gratis
Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU (szybki przelew online)
Kurier DPD0,00 zł
Paczkomaty InPost0,00 zł
Płatność przy odbiorze (pobranie)
Kurier DPD4,00 zł

U Ciebie: r.

Rozmiar
Ilość
Obecnie brak na stanie
Bezpieczne płatności

Najważniejsze cechy Respro Cinqro Gold

Najlepsza do sportu

Najlepsza do uprawiania sportu

3 rozmiary

Dostępna w 3 rozmiarach

2 filtry

2 wymienne filtry w zestawie

69 godzin

Żywotność każdego filtra 69h


Maska antysmogowa Cinqro™ - stworzona dla sportowców

Została zaprojektowana z myślą o osobach uprawiających sport na świeżym powietrzu. Zastosowanie znajdzie w takich sportach, jak: bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, nordic walking, gra w piłkę nożną, tenisa i wiele innych.

Maskę antysmogową Cinqro coraz częściej można zauważyć noszoną podczas treningów przez zawodowych kolarzy, czy biegaczy. Wszystkie elementy maski zostały stworzone w ten sposób, aby zapewnić maksymalny komfort podczas treningów, jednocześnie dostarczając świeże powietrze. Respro Cinqro Gold to bezkompromisowo najlepsza maska antysmogowa dla osób ćwiczących na zewnątrz.

Maska antysmogowa Respro Cinqro dla sportowców

Dwa wymienne filtry w zestawie

Każda maska antysmogowa Respro Cinqro posiada w komplecie dwa filtry. Pierwszy to filtr Hepa-Type™ (ang. High Efficiency Particulate Air filter) filtrujący cząstki stałe. Jest on fabrycznie zainstalowany w masce. Zanieczyszczenia wyłapywane są poprzez elektrostatycznie naładowane mikrowłókna, przyciągające cząstki stałe. Ponadto, filtr zatrzymuje wirusy, bakterie oraz komórki grzybów i pierwotniaków.

Filtr Hepa-Type™ używany jest w miejscach zanieczyszczonych, lecz z mniejszym nasileniem spalin samochodowych. Mogą to być np. obrzeża miast, gdzie zanieczyszczenie powietrza powoduje głównie dym wydobywający się z kominów domów.

Drugi filtr dołączony do zestawu to filtr kombinacyjny z aktywnego włókna węglowego DACC™. Poza filtrowaniem cząstek stałych, filtruje on także związki chemiczne wydobywające się ze spalin samochodowych. Filtr DACC™ należy więc używać w miejscach zanieczyszczonych, gdzie występuje większe natężenie ruchu drogowego. Mogą to być np. ruchliwe ulice, centrum miasta itp. Każda maska antysmogowa Cinqro Gold ma posiada możliwość wymiany filtra w kilka sekund – wystarczy odkręcić zawory wydechowe poprzez przekręcenie ich w lewo, a następnie wyjąć filtr. Żywotność filtra liczona jest na około 4 – 6 tygodni lub 69 godzin.

Respro Cinqro filtry

Wydajne zawory Powa™ Elite

Podczas wysiłku fizycznego zapotrzebowanie na tlen wzrasta nawet dziesięciokrotnie. To z kolei powoduje konieczność wykonywania częstszych i głębszych oddechów. Maska antysmogowa Cinqro Gold została wyposażona w standardzie w zawory Powa Elite, które charakteryzują się dużo większą przepustowością powietrza, ciepła, pary wodnej i dwutlenku węgla. Zapewniają też niższy opór wdychania oraz lepszą filtrację. Innymi słowy – szybciej wpuszczają świeże powietrze i lepiej wyprowadzają zużyty tlen. Zawory Powa Elite to idealny wybór dla sportowców.

Zawory Powa Elite Respro Cinqro Gold

Porównanie Respro Cinqro vs inne maski


Technologie zastosowane w masce Respro Cinqro Gold

 • Double Power Channel - podwójne wykorzystanie Power Channel w każdym z dwóch zaworów, pozwala na przepływ dużo większych ilości powietrza. Pozwala to wykonywać głębsze wdechy, w rezultacie zapewniając dużo większy komfort podczas treningu.
 • V-Wings - obudowa zaworu to ruchome skrzydełka, których uniesienie pozwala na większy skok membrany i pracę w trybie Power Channel.
 • Valve Pivot – to specjalna metoda mocowania zaworu, przy której wydychane powietrze nie ucieka górną częścią maski. Dzięki temu, unikamy parowania okularów lub gogli.
 • O2 Neopren – maska została wykonana z materiału o nazwie neopren. Charakteryzuje się on bardzo dużą wytrzymałością oraz plastycznością. Dzięki temu, maska Cinqro może służyć przez długi czas.
 • Max Hole Pattern – polega na odpowiednim rozmieszczeniu otworów w masce, aby zapewnić jeszcze lepszy przepływ powietrza, jednocześnie nie naruszając konstrukcji maski Cinqro.
 • Velcro™ Fastener – to specjalnie zaprojektowany rzep maski. Dzięki unikalnej budowie, nie krępuje ruchów oraz idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju budowy głowy.
 • Plastic Nose Clip – nosek maski. Wykonany został z materiału o nazwie nylon. Jest sprężysty, a zarazem sztywny. Dzięki niemu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie maski do kształtu nosa.
 • Reinforce Sewing – szwy wzmacniające. Znajdują się w miejscach najbardziej narażonych na naprężenia. Ich zastosowanie powoduje, że maska jest dużo bardziej odporna na rozdarcia.
 • Anatomic Shell Shape – specjalnie zaprojektowany kształt maski gwarantuje idealne dopasowanie do każdego rodzaju twarzy. Efekt taki udało się osiągnąć dzięki nieregularnej geometrii maski oraz licznym profilowaniom.
 • 2Valves – para zaworów wydechowych, gwarantująca jeszcze szybsze odprowadzanie party wodnej, ciepła oraz dwutlenku węgla. Ich rola jest szczególnie istotna podczas wysiłku, kiedy oddech staje się częstszy i głębszy.
 • Inter-change Mounting – innowacyjna technologia zamocowania filtrów, dzięki której można w kilka sekund wymienić zużyty filtr maski Cinqro. Element bardzo istotny, ponieważ wiele masek nie ma możliwości wymiany filtrów.
 • Comfort Filter – w celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania, filtr maski Cinqro posiada specjalne profilowania, aby jeszcze lepiej przylegał do twarzy.
 • Silicon Membrane – specjalna silikonowa membrana, dzięki której możliwy jest trening w każdych warunkach pogodowych. Odporna jest zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury.

Technologie zastosowane w filtrze

 • Sub-micron - filtr submikronowy Hepa - Type wyłapujący cząsteczki pyłów do 0,3 mikrona oraz większość wirusów, bakterii, komórek grzybów i pierwotniaków.
 • PM2.5 - filtr pyłów o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc, a nawet przenikać do krwi. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia pył ten jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród wszelkich zanieczyszczeń atmosferycznych.
 • PM10 – filtr pyłu zawieszonego PM10, który jest frakcją pyłu o bardzo małych rozmiarach średnicy ziaren - do 10 mikrometrów. Ziarna są wystarczająco małe, aby mogły przeniknąć głęboko do płuc.
 • DACC – wykonany z dynamicznego węgla aktywnego, połączonego z czystym splotem węglowym. Używany jest do filtrowania między innymi zanieczyszczeń wywołanych przez spaliny samochodowe. Filtr DACC z początku używany był przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony w celu ochrony przed substancjami chemicznymi i bakteriami w czasie wojny.
 • L-Resistance – innowaycjna technologia wykonania filtra, dzięki której nie wywołuje nadmiernego oporu powietrza przy oddychaniu, co często ma miejsce w przypadku klasycznych filtrów działających na zasadzie retencji mechanicznej. Innowacyjna konstrukcja submikronowych filtrów L-Resistance oparta jest o naładowane elektrostatycznie włókna, które przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń.
Respro
EAN13
0656654002602
UPC
656654002602
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Filtr kurzu i pyłu PM2.5
Tak
Filtr cząstek submikronowych
Tak
Filtr spalin
Tak
Filtr gazów organicznych
Tak
Zawory wydechowe
Tak
Zawory Rapid Air Flow
Tak
Nadaje się do prania
Tak
Środowisko miejskie
Tak
Środowisko wiejskie
Tak
Wymienny filtr
Tak
Żywotność filtra
69 godzin
Gwarancja producenta
2 lata
Zastosowanie
Użytek codzienny, sport

Opinie