• Maski do snorkelingu

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 118,00 zł - 165,00 zł

Maski do snorkelingu

Jest 13 produktów.

Aktywne filtry

Maski do snorkelingu

W tym dziale znajdziesz wyjątkowe modele masek do snorkelingu wielu światowych marek. Wybieraj wśród masek pełnotwarzowych oraz tradycyjnych masek z fajką. Dostępne modele przeznaczone są zarówno dla dorosłych (kobiet oraz mężczyzn), jak i dzieci. Sprawdź opinie innych użytkowników, porównaj ceny i wybierz najlepszą dla siebie maskę do snorkelingu.

Czym jest snorkeling?

To nic innego jak pływanie po powierzchni tafli wody lub tuż pod nią. Głowa pozostaje częściowo lub całkowicie zanurzona. Jeśli nigdy wcześniej nie nurkowałeś lub uprawiasz nurkowanie rekreacyjnie, na przykład podczas wyjazdu wakacyjnego, snorkeling jest dla Ciebie. Tego typu forma aktywności nie będzie wymagała od Ciebie specjalnych umiejętności. Wystarczy, że potrafisz pływać, i zaopatrzysz się w maskę do snorkelingu.

Zaletą snorkelingu jest fakt, że bez specjalnego przygotowania możemy podziwiać podwodny świat. Warto dodać, że wiele ciekawych raf koralowych dostępnych jest niedaleko od brzegu, dlatego też nie musimy wypływać zbyt daleko, aby doznać niezapomnianych widoków. Zabierz więc swoją ulubioną maskę do snorkelingu i doświadcz niezapomnianych przygód. Uwiecznić wspaniałe chwile pomoże też wodoodporna kamera sportowa.

Czym różni się snorkeling od nurkowania?

Snorkeling polega na pływaniu przy tafli wody. Osoba snurkująca przeważnie pływa po powierzchni wody, zanurzając się niezbyt głęboko od czasu do czasu. Ten rodzaj aktywności mogą uprawiać osoby początkujące.

Nurkowaniem natomiast nazywamy zanurzenie się pod powierzchnię wody. Przeważnie na dłuższy okres czasu. Nurkowanie wymaga zazwyczaj posiadania bardziej profesjonalnego sprzętu – odpowiednich płetw, butli do nurkowania i innych. Jest to aktywność zaliczana do sportów ekstremalnych, szczególnie gdy nurkujemy samodzielnie.

Jaka maska do snorkelingu?

Jeśli nie wiesz jaką maskę do snorkelingu wybrać, przede wszystkim zastanów się czy decydujesz się na klasyczną maskę z fajką, czy może maskę pełnotwarzową. Zaletą klasycznych masek jest ich kompaktowy rozmiar. Dzięki temu zajmują niewiele miejsca w walizce. Jeżeli natomiast masz bardziej pojemną walizkę, warto rozważyć zakup pełnotwarzowej maski do snorkelingu. Oddychanie w niej jest dużo łatwiejsze i z tego typu maski prościej będzie korzystać osobom z mniejszym doświadczeniem w snorkelingu.

Maska do snorkelingu – czy można w niej nurkować?

Maski do snorkelingu przeznaczone są głównie do pływania po powierzchni wody. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zanurzyć się w nich pod wodę. Niektóre maski wyposażone są specjalny system zatykania fajki przed wlewaniem się wody. Dzięki temu możliwe jest zanurzenie się pod wodę, bez obawy o to, że woda dostanie się do ust. Wybierając maskę do snorkelingu sprawdź zatem, czy wyposażona jest w system tak zwanej „suchej fajki”. Jeśli tak – można w niej nurkować.

Maska do snorkelingu a broda lub wąsy

Wiele osób noszących brodę lub wąsy zastanawia się, czy będą mogli uprawiać snorkeling bez obawy o szczelność maski. Jeśli nosisz brodę, maska pełnotwarzowa niekoniecznie może być trafionym wyborem. Kilkudniowy zarost oczywiście nie będzie stanowić problemu, ale długa broda w połączeniu z uszczelką maski pełnotwarzowej mogłaby być źródłem nieszczelności, a w konsekwencji powodować wciekanie wody do wnętrza maski. Tak więc dla osób z bujną brodą polecamy wybranie tradycyjnej maski z fajką.

Z kolei osoby noszące wąsy mogą borykać się z problemem nieszczelności w przypadku wyboru tradycyjnej maski. W takich przypadkach dużo lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pełnotwarzową maskę do snorkelingu.